Sufity podwieszane to jedno z popularniejszych rozwiązań sufitowych, stosowanych w budownictwie i aranżacji. Czy podobnie efektowny rezultat można uzyskać w inny sposób? Sprawdźmy, jakie są inne rodzaje sufitów, które możecie zastosować również w swoim wnętrzu. Przeanalizujmy, co możesz wybrać zamiast sufitu podwieszanego.

Sufity podwieszane – zalety

Popularność sufitów podwieszanych nie bierze się znikąd. Wybór takiego rozwiązania daje mnóstwo korzyści, zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. W tej pierwszej kwestii sufity podwieszane cechują się łatwym montażem, a także dużą wytrzymałością. Strop zostanie w ten sposób wyrównany nie tylko niedużym nakładem pracy, ale też niedużym nakładem pieniężnym. Czy istnieje zatem jakieś inne rozwiązanie, które jest w stanie zwyciężyć z sufitami podwieszanymi?

Alternatywy dla sufitu podwieszanego

Pierwszym produktem, który warto wziąć pod uwagę, są kasetony sufitowe. Również one mają wiele zalet, którymi mogą do siebie przekonać osoby, planujące zmienić aranżację swojego sufitu. Przede wszystkim kasetony styropianowe są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu nie obciążą w znaczący sposób samego sufitu. Z pozoru nie powinno się to wydawać istotną kwestią, jednak pomyślicie o tym, gdy Wasze prace nad sufitem będą odbywać się w obiektach starego budownictwa, gdzie każdy taki szczegół jest bardzo ważny dla całej konstrukcji. Ponownie spotykamy się również ze stosunkowo niewymagającym wydatkiem pod względem ceny. Minusem przy montażu może być jednak konieczność uzyskania gładkiego, prostego podłoża.

Sufity napinane

Najnowszym i zyskującym coraz większą popularność trendem w aranżacji sufitów, są sufity napinane. Tworzy się je z powłok PVC. Ich cechy to coś więcej niż wytrzymałość, jak w przypadku standardowych sufitów podwieszanych. Sufity napinane są bowiem również rozciągliwe, a także można w nich zastosować rozwiązania gwarantujące wodoodporność. Membrana zapamiętuje kształt, dzięki czemu wróci do pierwotnej formy nawet po dużym zalaniu naszego sufitu przez sąsiada. Sufity napinane otwierają też przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Można stosować na nich wiele wzorów i w niemal dowolny sposób je personalizować. To właśnie tu sufity napinane wydają się mieć największą przewagę nad wszelkimi innymi sposobami na konstrukcję sufitu. Dodatkową kwestią, która może zachęcić Was do wyboru właśnie takiego sufitu, może być też np. metoda montażu Wall 2 Wall, która gwarantuje dokładne dopasowanie sufitu do ściany, nie pozostawiając mało estetycznych szczelin.

Co zamiast sufitu podwieszanego? Mamy nadzieję, że nasze rozważania choć trochę pomogły Wam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Opcji pod tym względem, jak widać, jest kilka. Najbardziej atrakcyjna może okazać się ta z sufitem napinanym w Waszym wnętrzu. Dzięki niej możesz uzyskać nie tylko estetyczny, wykonany z niebywałą precyzją sufit, ale też zyskać dodatkowy element aranżacyjny wnętrza, a nie tylko dużą powierzchnię, pomalowaną białą farbą, jak często traktuje się sufity.

HURST
ul. Dożynkowa 2
63-900 Rawicz