Budzisz się każdego dnia rano – co widzisz jako pierwsze po przebudzeniu? Najbardziej prawdopodobne są dwie opcje – swojego partnera/partnerkę lub sufit swojej sypialni. Właśnie sufitem w sypialni zajmiemy się tym razem. Także tego pomieszczenia nie omijają bowiem nowoczesne trendy aranżacyjne, gdzie króluje nie tylko funkcjonalność, ale też design. Sprawdźcie, jak może wyglądać Wasz sufit.

Kasetony – czy moda na nie powraca?

Sufit kasetonowy w sypialni to coś, co dopiero powraca do łask. Dla wielu to wciąż rozwiązanie niewyobrażalne, po które po prostu nie chcą sięgnąć, ze względu na oczywiste skojarzenia z latami 80. i 90., jakie budzą kasetony. Owszem, pozwalają one usunąć z naszego widoku instalacje, lecz dla wielu to wciąż rozwiązanie akceptowalne jedynie w miejscach publicznych, takich jak sklepy wielkopowierzchniowe. Ten trend się jednak zmienia. Producenci kasetonów poszli z duchem czasu, tworząc nieosiągalne często w inny sposób wzory lub kształty, nawet w formie 3D, które sprawiają, że kasetony sufitowe znów stają się atrakcyjnym wyborem – nawet do sypialni.

Sufit podwieszany

Podwieszane płyty kartonowo-gipsowe to najpopularniejszy wybór wśród klientów, którzy nie chcą mieć nad sobą sufitu „tradycyjnego” – pomalowanego białą farbą. Montaż takiego sufitu jest stosunkowo łatwy, a efekt atrakcyjny wizualnie. Niestety jednak to właśnie tylko estetyka jest głównym atutem sufitów z płyt kartonowo-gipsowych. Gdy trzeba będzie go umyć, zostanie zalany, czy dojdzie do uszkodzenia mechanicznego, to walory tego rozwiązania z reguły się kończą. Gdy chcecie solidnego sufitu na lata, to warto pomyśleć o czymś innym.

Sufit napinany DPS

Wyborem niwelującym wszystkie minusy zwykłego sufitu podwieszanego jest powłoka DPS, stosowana w nowoczesnych sufitach napinanych. W kategorii sufitów napinanych nie znajdziecie obecnie skuteczniejszego produktu na rynku. DPS to elastyczna i odporna membrana, co sprawia, że można ją bez obaw czyścić i konserwować. Nie będzie zachodziła konieczność wymiany lub naprawy całego sufitu w przypadku zalania bądź innej, podobnej, losowej usterki, z jaką możecie się przecież w każdej chwili zmagać. Z racji charakteru zastosowanego materiału, powstały też duże możliwości estetyczne i aranżacyjne. Sufit napinany DPS może być zarówno jednobarwny, prosty, klasyczny, jak i bogaty graficznie, z powłoką matową, połyskliwą, a nawet lustrzaną.

Nowoczesny sufit w sypialni – jaki wybrać?

Mamy nadzieję, że nasza charakterystyka poszczególnych rodzajów sufitów pomoże Wam podjąć decyzję, jaki sufit chcielibyście mieć w swojej sypialni. Malowanie sufitu białą farbą to już zdecydowanie przeszłość. Możecie sobie pozwolić na coś bardziej skomplikowanego i efektownego wizualnie, a zarazem prostego w montażu i nietracącego niczego na funkcjonalności. Nawet niemodne według wielu kasetony mogą znów pozytywnie zaskoczyć. Przekonajcie się sami, wybierając sufit do swojej sypialni!

HURST
ul. Dożynkowa 2
63-900 Rawicz