Sufity napinane coraz częściej wybierane są przez wielu klientów nie tylko do obiektów przestrzeni publicznej, jak było dotychczas, ale też do prywatnych domów i mieszkań. Przyjrzyjmy się popularności sufitów napinanych i zastanówmy się, kiedy warto je wybrać i jakie będą wiązały się z tym koszty.

Czym jest sufit napinany?

Zacznijmy od spraw technicznych, czyli od wyjaśnienia, czym w ogóle jest sufit napinany. Na suficie umieszcza się profile, a na nich membranę PVC. Membrany dostępne są w wielu kolorach oraz strukturach. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest montowanie oświetlenia, w postaci punktowej, czy też tradycyjnych lamp. Umożliwia to też montaż systemów wentylacyjnych i nawiewowych. Montaż sufitu napinanego nie jest skomplikowany i nie będzie wymagać nawet przenoszenia mebli i innych obiektów z danego pomieszczenia.

Funkcjonalność i estetyka

Sufity napinane oferowane są w coraz niższych cenach, co czyni je praktycznymi i atrakcyjnymi alternatywami dla sufitów podwieszanych. Podstawową funkcją i zarazem zaletą wykorzystania takiego rodzaju sufitu jest, rzecz jasna, obniżenie stropów. Jak już zostało wspomniane, dużą korzyścią może być ukrycie nad takim sufitem instalacji, które szpeciłyby i pomniejszały pomieszczenie. Dodatkowo może zostać ono powiększone przez zastosowanie powierzchni sufitu o strukturze lustrzanej. Dochodzimy w ten sposób już do walorów nie tylko praktycznych, ale też estetycznych, a pod tym względem sufity napinane również nie mają sobie równych. Sufit stworzony w ten sposób może być bowiem doskonałą dekoracją pomieszczenia, dzięki strukturom 3D i innym podobnym, przestrzennym rozwiązaniom, jakie można zastosować. Niepowtarzalny efekt da też sufit świetlny, czyli sufit napinany jako jedyne źródło światła w pomieszczeniu.

Czystość

Niektórzy z Was zapewne obawiają się tego, że jak wiele efektownych elementów dekoracyjnych o skomplikowanej strukturze, tak sufit napinany będzie wymagać specjalnej uwagi pod względem higieny. Zupełnie nie musicie się jednak o to martwić. Na ich powierzchni można zastosować technologie, czyniące je odpornymi na wilgoć, grzyby i pleśń, chlor, a nawet ogień. Nie będziecie również mieć problemów z parą wodną. Czyni to wszystko sufity napinane pomysłem, który sprawdzi się zarówno na basenie, w biurze, w eleganckim salonie, kuchni aktywnej gospodyni domowej, jak i pokoju dziecięcym. Kurz również nie będzie osiadał na powierzchni takiego sufitu, a plamy będą łatwe do umycia. Pomieszczenie z sufitem napinanym będzie więc bezpieczne i praktyczne.

Każdy sufit napinany w każdym pomieszczeniu może być inny, niepowtarzalny. To doskonały sposób na realizację różnorodnych pomysłów aranżacyjnych i personalizację pomieszczeń. Niezależnie od tego, co wybierzecie, sufit napinany będzie praktyczny i trwały przez długie lata.

HURST
ul. Dożynkowa 2
63-900 Rawicz