HURST - sufity napinane

Sufity napinane

Sufit napinany to sposób na stworzenie wyjątkowej aranżacji wnętrz i uzyskanie przykuwającego wzrok sufitu. Rozwiązanie to sprawdza się nie tylko w nowym budownictwie, ale przede wszystkim w starych kamienicach. Dzięki niemu nie ma konieczności naprawy starego stropu, co pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Zachęcamy do zamówienia sufitu napinanego w naszej firmie. Po wykonaniu zlecenia będą Państwo cieszyli się elegancką i łatwą w utrzymaniu powierzchnią.

Jakie są zalety sufitów napinanych (sufitów DPS)?

Piękny wygląd

Istnieje możliwość wykonania sufitu błyszczącego, który powiększy optycznie przestrzeń. Pod taką instalacją można ukryć stary, popękany strop oraz przewody. Ponadto można wykonać sufit lustrzany albo matowy. Każdy z nich jest piękny i zapewnia efekty wizualne, które podkreślą charakter wnętrza.

Rozwiązanie na lata

Sufit napinany jest bardzo wytrzymały. Udzielamy na niego dziesięcioletniej gwarancji. Jest to rozwiązanie o wiele trwalsze od sufitów podwieszanych z płyt karton-gipsowych. Dodatkową zaletą jest łatwość czyszczenia. Taki sufit zawsze wygląda jak nowy.

Odporność na wilgoć i zanieczyszczenia

Sufit napinany to produkt wodoszczelny. Nie rozwijają się na nim grzyby i pleśń. Ponadto sufity napinany są odporne na ogień i opóźniają jego rozprzestrzenianie, co w przypadku pożaru ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa domowników.

Ciekawe możliwości oświetlenia

Na suficie napinanym można zamontować taśmy LED oraz oświetlenie punktowe. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o tworzenie iluzji wizualnych. Można stworzyć oświetlenie na wzór gwieździstego lub słonecznego nieba.

Możliwość tworzenia skomplikowanych kształtów

Sufit napinany nie musi być idealnie gładki. Równie dobrze można stworzyć z niego naprawdę skomplikowane konstrukcje. Dzięki temu sufit może być wypukły, wklęsły, falowany. Istnieje możliwość tworzenia kształtów geometrycznych.

Jakie rodzaje sufitów napinanych wyróżniamy?

Sufity napinane (inaczej mówiąc sufity DPS) możemy dopasować do każdego wnętrza. Największą popularnością cieszą się sufity podświetlane oraz lustrzane. Ale to nie wszystko! Powierzchnię sufitu można pokryć nadrukiem przedstawiającym ulubiony krajobraz czy rozgwieżdżone niebo. Ponadto sufit napinany może być matowy, chropowaty albo przypominający beton. Sufity napinane można zamówić w dowolnym kolorze i fakturze. Jedynym ograniczeniem jest zatem wyobraźnia.

Gdzie można zamontować sufit napinany?

Obecnie architekci traktują sufit jak piątą ścianę i na rynku pojawiają się coraz śmielsze aranżacje sufitów. Jedną z najczęściej pojawiających się są oczywiście sufity napinane DPS, które sprawdzą się zarówno we wnętrzach w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Bardzo często można zauważyć je w centrach handlowych, gabinetach lekarskich, salonach fryzjerskich i innych miejscach, gdzie higiena gra pierwsze skrzypce. Jednocześnie są one ozdobą wielu domów i apartamentów. Jednym zdaniem: sufit napinany można zamontować wszędzie!