HURST - sufity napinane

Sufity napinane z tkaniny

Wykonujemy na zamówienie sufity napinane z tkaniny. Oferujemy powłoki z różnego rodzaju materiałów, m.in. powlekanych, antystatycznych, impregnowanych, wodoodpornych i ognioodpornych. W zależności od oczekiwań Klienta tkanina może być matowa, półmatowa, satynowa lub połyskująca. Płachta naciągana jest na specjalne metalowe profile, a całość wyróżnia się lekkością, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji budynku. Tkaniny dekoracyjne to świetne rozwiązanie do klasycznych wnętrz, którym dodają elegancji i tworzą przytulną atmosferę. Materiał można zawiesić pod sufitem napinanym LED, co podniesie walory estetyczne pomieszczenia bądź wykonać na niej wybrany nadruk.

Zalety tekstylnych sufitów napinanych

Można wymienić wiele zalet tekstylnych sufitów napinanych – m.in. są łatwe w czyszczeniu, ponieważ można je swobodnie odkurzać. Charakteryzują się wysoką izolacją akustyczną, niższą ceną w porównaniu do innych rodzajów sufitów oraz dużą wytrzymałością, dzięki odpowiedniej impregnacji. Sufit napinany z tkaniny dekoracyjnej może zakryć krokwie i inne szpecące pomieszczenie elementy instalacji. Istnieje również możliwość wykonania różnych ciekawych projektów, np. przy użyciu oświetlenia bądź stworzenia sufitu wielopoziomowego. Montaż zajmuje jedynie kilka godzin, a efektem można cieszyć się przez długie lata.

Czym się kierować podczas wyboru sufitu napinanego z tkaniny?

W naszej ofercie dostępnych jest wiele rodzajów sufitów napinanych z tkaniny. Są zróżnicowane pod względem m.in. użytego materiału, kolorystyki czy stylu. Wybór konkretnego typu sufitu powinien być dokonany przede wszystkim zgodnie z indywidualnymi upodobaniami estetycznymi. Jednocześnie jednak warto zadbać o to, by sufit komponował się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Dzięki temu możliwe jest stworzenie spójnej estetycznie przestrzeni, w której przebywanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Sufity napinane tkaninowe mogą być wykonane w subtelnych odcieniach, które dobrze sprawdzają się w aranżacjach minimalistycznych czy klasycznych. Nie ma jednak żadnych przeszkód, by stworzyć sufit o odważnych połączeniach kolorystycznych czy opatrzony ciekawym nadrukiem. Tkaniny błyszczące idealnie wpisują się w przestrzenie glamour, a te matowe w vintage czy retro. Możliwości jest bardzo wiele – słyniemy z dostarczania Klientom wyrobów o niebanalnym designie.

Oprócz samego wyglądu sufitu napinanego z tkaniny powinno się dobrze przemyśleć dobór materiału, z którego jest wykonany. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim specyfikę pomieszczenia, jego przeznaczenie użytkowe i to, na działanie jakich czynników zewnętrznych sufit będzie narażony. Mamy doświadczenie w produkcji m.in. sufitów napinanych z tkaniny o właściwościach wodoodpornych czy ognioodpornych.