HURST - sufity napinane

Co można zrobić z popękanym sufitem?

Naszym sufitom przyglądamy się uważnie najczęściej w sypialniach, gdy trudno nam zasnąć. W innych wnętrzach robimy to podczas głębszych przemyśleń, nudy, albo gdy coś szczególnie przyciąga nasz wzrok. Sufit wyjątkowo nam się podoba, albo wręcz przeciwnie. Przyczyną tego drugiego są zwykle pęknięcia, które powstały na suficie. Nasz wpis dedykujemy czytelnikom należącym do grupy obserwatorów sufitów myślących o tym, jak pozbyć się popękań.

Historia danego wnętrza i przyczyny powstawania pęknięć na suficie

Bez obaw – nie będziemy pisać o renowacji sufitów w zabytkowych budynkach. Wymienimy kilka przyczyn powstawania pęknięć na sufitach otynkowanych i podwieszanych z płyt GK, które są charakterystyczne dla wnętrz w obiektach nowych i wnętrz w mieszkaniach starszych poremontowych. Jeśli zaobserwujemy pęknięcia na suficie krótko po zakupie mieszkania od dewelopera, przyczyny pęknięcia są zwykle dwie: praca nowego budynku lub niewłaściwie wykonany sufit. Jeśli to mieszkanie, które ma już trochę lat, ale było stosunkowo niedawno remontowane, ta druga przyczyna powstania pęknięć jest najbardziej prawdopodobna. Inna opcja to uszkodzenie budynku. Przy starszym mieszkaniu, które czeka na remont, to po prostu kwestia czasu.

Odnowa sufitu albo nowy sufit. Sufit napinany do każdego wnętrza

W starym mieszkaniu od razu wybieramy wariant wykonania nowego sufitu. W mieszkaniu nowym i poremontowym możemy postawić na odnowę sufitu – jego naprawę. Pęknięcia mogą jednak wrócić z tych samych przyczyn, z których pojawiły się poprzednio. Sufit napinany to w każdej sytuacji świetna opcja, bo na nim kolejne pęknięcia na pewno się nie pojawią. To kwestia właściwości materiału, z którego wykonujemy sufity napinane: termokurczliwa folia PCV lub tkanina poliestrowa. Bez obaw udzielamy dziesięcioletniej gwarancji na sufity napinane, bo są wytrzymałe, odporne na wilgoć (nie rozwijają się na nich grzyby i pleśń), a do tego odporne na ogień i opóźniające jego rozprzestrzenianie.