HURST - sufity napinane

Zalety stosowania sufitów napinanych

Sufity napinane coraz częściej wybierane są przez klientów nie tylko do obiektów użyteczności publicznej, jak było dotychczas, ale też do prywatnych domów i mieszkań. Przyjrzyjmy się popularności sufitów napinanych i zastanówmy się, kiedy warto je wybrać i jakie będą wiązały się z tym koszty.

Czym jest sufit napinany?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest sufit napinany. Do stropu montuje się profile, a na nich membranę PVC. Membrany dostępne są w wielu kolorach oraz strukturach. Na takiej konstrukcji możliwe jest montowanie oświetlenia, w postaci punktowej, czy też tradycyjnych lamp. Umożliwia to też montaż systemów wentylacyjnych i nawiewowych. Montaż sufitu napinanego nie jest skomplikowany i nie będzie wymagać nawet przenoszenia mebli i innych przedmiotów z danego pomieszczenia.

Funkcjonalność i estetyka sufitów napinanych

Sufity napinane oferowane są w coraz niższych cenach, co czyni je praktycznymi i atrakcyjnymi alternatywami dla sufitów podwieszanych, dostępnymi dla coraz większej liczby klientów. Montaż konstrukcji sufitowych łączy się z obniżeniem stropów. Jak wspomnieliśmy w poprzednich wpisach, dużą korzyścią jest jednak możliwość ukrycia nad takim sufitem różnego rodzaju instalacji. Dodatkowo możemy optycznie powiększyć pomieszczenie, przez zastosowanie powierzchni sufitu o strukturze lustrzanej. Dochodzimy w ten sposób już do walorów nie tylko praktycznych, ale też estetycznych. Pod tym względem sufity napinane nie mają sobie równych. Sufit stworzony w ten sposób może być doskonałą dekoracją pomieszczenia, a to za sprawą struktur 3D i innych rozwiązań przestrzennych. Niepowtarzalny efekt da też świecący sufit, czyli sufit napinany jako źródło światła w pomieszczeniu.

Jak utrzymać czystość sufitu napinanego?

Niektórzy z Was zapewne obawiają się tego, że jak wiele efektownych elementów dekoracyjnych o skomplikowanej strukturze, również sufit napinany będzie wymagać specjalnej uwagi pod względem utrzymania w czystości. Nie musicie się jednak o to martwić. Na ich powierzchni można zastosować zabezpieczenia powierzchni, czyniące je odpornymi na wilgoć, grzyby i pleśń, chlor, a nawet ogień. Nie będziecie również mieć problemów z parą wodną. Czyni to wszystko sufity napinane sposobem wykończenia, które sprawdzi się zarówno na basenie, w biurze, w eleganckim salonie, kuchni aktywnej gospodyni domowej, jak i w pokoju dziecięcym. Kurz również nie będzie osiadał na powierzchni takiego sufitu, a plamy będą łatwe do zmycia. Pomieszczenie z sufitem napinanym będzie więc bezpieczne i praktyczne.

Każdy sufit napinany może być inny, niepowtarzalny. To doskonały sposób na realizację różnorodnych pomysłów aranżacyjnych i personalizację pomieszczeń. Niezależnie od tego, co wybierzecie, sufit napinany będzie praktyczny i trwały przez długie lata.