HURST - sufity napinane

Nowoczesny sufit w sypialni

Budzisz się każdego dnia rano – co widzisz jako pierwsze po przebudzeniu? Najbardziej prawdopodobne są dwie opcje – swojego partnera/partnerkę lub sufit swojej sypialni. Właśnie sufitem w sypialni zajmiemy się tym razem. Także tego pomieszczenia nie omijają bowiem nowoczesne trendy aranżacyjne, gdzie króluje nie tylko funkcjonalność, ale też design. Sprawdźcie, jak może wyglądać Wasz sufit.

Czy moda na kasetony sufitowe powraca?

Sufit kasetonowy w sypialni powraca do łask. Dla wielu to wciąż rozwiązanie niewyobrażalne, po które po prostu nie chcą sięgnąć, ze względu na oczywiste skojarzenia, jakie budzą kasetony z lat 80. i 90. Owszem, pozwalają one usunąć z naszego widoku instalacje, lecz dla wielu to wciąż rozwiązanie akceptowalne jedynie w miejscach publicznych, takich jak sklepy wielkopowierzchniowe. Ten trend się jednak zmienia. Producenci kasetonów sufitowych poszli z duchem czasu, tworząc wzory i kształty, nawet w formie 3D, które sprawiają, że kasetony do montażu na suficie znów stają się atrakcyjnym wyborem – nawet w sypialni.

Co jeszcze można zamontować na suficie sypialni?

Dla osób, które nadal nie uznają kasetonów sufitowych za rozwiązanie dla siebie zaproponować możemy:

  • Sufit podwieszany

Podwieszane płyty kartonowo-gipsowe to najpopularniejszy wybór wśród klientów, którzy nie chcą mieć nad sobą sufitu „tradycyjnego” – pomalowanego białą farbą. Montaż takiego sufitu jest stosunkowo łatwy, a efekt atrakcyjny wizualnie. Niestety jednak to właśnie tylko estetyka jest głównym atutem sufitów z płyt kartonowo-gipsowych. Gdy trzeba będzie go umyć, zostanie zalany, czy dojdzie do uszkodzenia mechanicznego, to walory tego rozwiązania z reguły się kończą. Gdy chcecie solidnego sufitu na lata, to warto pomyśleć o czymś innym.

  • Sufit napinany DPS

Wyborem niwelującym wszystkie minusy zwykłego sufitu podwieszanego jest powłoka DPS, stosowana w nowoczesnych sufitach napinanych. W kategorii sufitów napinanych nie znajdziecie obecnie skuteczniejszego produktu na rynku. DPS to elastyczna i odporna membrana, dzięki której sufit można czyścić i konserwować bez obaw o powstanie nieestetycznych zacieków i plam. Dzięki zastosowanemu materiałowi, powstaje dużo możliwości aranżacyjnych. Sufit napinany DPS może być zarówno jednobarwny, prosty, klasyczny, jak i bogaty graficznie, z powłoką matową, połyskliwą, a nawet lustrzaną.

Jaki sufit wybrać do sypialni?

Mamy nadzieję, że nasza charakterystyka poszczególnych rodzajów sufitów pomoże Wam podjąć decyzję, jaki sufit wybrać do sypialni. Malowanie sufitu białą farbą to przeszłość. Możecie sobie pozwolić na coś bardziej skomplikowanego i efektownego wizualnie, a zarazem prostego w montażu i nietracącego niczego na funkcjonalności. Nawet niemodne według wielu kasetony mogą znów pozytywnie zaskoczyć. Przekonajcie się sami!