HURST - sufity napinane

Gdzie sprawdzą się konstrukcje aluminiowe?

Lekkość, odporność na korozję, wysoka wytrzymałość – to tylko niektóre z licznych zalet konstrukcji aluminiowych. Tego typu elementy znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Do czego można ich użyć? Podpowiadamy!

Jakie branże wykorzystują konstrukcje aluminiowe?

Jesteśmy producentem konstrukcji aluminiowych dla budownictwa – nasze wyroby wykorzystujemy do tworzenia sufitów wykonywanych metodą napinania. Należy jednak podkreślić, że zastosowanie konstrukcji aluminiowych jest znacznie szersze. Elementy te używane są w m.in.:

  • motoryzacji,
  • stolarce okiennej i drzwiowej,
  • branży spożywczej,
  • przemyśle stoczniowym.

Z konstrukcji aluminiowych tworzy się rusztowania, profile okienne, ogrodzenia, bramy, fasady budynków, ściany działowe czy konstrukcje ppoż. Nie sposób też zapomnieć o roli konstrukcji aluminiowych w branży wnętrzarskiej. Można tworzyć z nich designerskie meble – regały, lampy, stoły, krzesła i stelaże łóżek. Wpisują się doskonale we wnętrza nowoczesne, loftowe czy industrialne.

Z czego wynika uniwersalność konstrukcji aluminiowych?

Jako doświadczony producent konstrukcji aluminiowych możemy potwierdzić, że tego typu elementy można spotkać wszędzie – na placach budowy, w centrach handlowych, biurowcach, obiektach użyteczności publicznej czy prywatnych domach. Wykorzystuje się je podczas imprez masowych do budowy barierek, zadaszeń i scen.

Mnogość zastosowań konstrukcji aluminiowych wynika z doskonałych właściwości tego materiału. Aluminium cechuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną – opiera się także szkodliwemu działaniu wilgoci oraz większości kwasów. Nie jest podatne na korozję, charakteryzuje się ponadto dobrym przewodnictwem elektrycznym i cieplnym. Niska masa, łatwość konserwacji, niepalność, duże możliwości obróbki – to kolejne z cech aluminium.