HURST - sufity napinane

W jaki sposób uzyskać niebo na suficie?

Sufity z efektem nieba w wielu rozmaitych wydaniach to bardzo ciekawe rozwiązania do wielu wnętrz w różnych stylach. To mogą być delikatne chmury na jasnym tle, kojarzące się z ciepłym i przyjemnym dniem, pasujące do rozświetlonego salonu i nie tylko, czy wyraziste, intensywne w swojej barwie, ciemne niebo z punktami przypominającymi gwiazdy nocą, pasujące na przykład do sypialni w nowoczesnym stylu. W jaki sposób możemy uzyskać niebo na suficie?

Niebo na suficie w technikach znanych od wieków

Motyw nieba na suficie to atrakcyjna propozycja urozmaicenia przeróżnych wnętrz od wieków. To motyw bardzo naturalny – spoglądając w górę widzimy niebo, jak na dworze. Jeszcze jakiś czas temu do tworzenia nieba na suficie wykorzystywaliśmy tylko farby i różnego rodzaju tynki, którymi można wypracowywać struktury i wzory. Taka technika dla wielu osób wciąż jest ciekawa, przy czym jeśli interesuje Was niebo na suficie, warto też poznać inne opcje – nowocześniejsze i bardziej zaawansowane.

Sufity napinane o jednolitych barwach lub z nadrukiem prezentującym niebo

Naszą propozycją na uzyskanie nieba na suficie w różnych wydaniach jest technika sufitów napinanych. Jako producent sufitów napinanych zachęcamy do wykonania eleganckich i łatwych w utrzymaniu powierzchni, trwalszych od sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych. Sufit napinany może być wypukły, wklęsły, falowany, możemy go wykonywać w przeróżnych kolorach, uzyskując efekt lustrzany lub matowy, a to wciąż nie wszystko. Powierzchnię sufitu można pokryć nadrukiem, który będzie przedstawiał na przykład zachmurzone, czy rozgwieżdżone niebo.

Sufity podświetlane z efektem gwieździstego nieba

Ciekawą opcją są sufity podświetlane, jak sufity z czarną membraną, która przypomina rozgwieżdżone niebo. Podświetlany sufit to źródło światła, którego moc oraz barwę dostosowujemy do naszych potrzeb i upodobań. Światło może zmieniać kolor i natężenie! Jeśli więc planujecie wykonać w swoich wnętrzach wyjątkowe, sufitowe niebo – warto przyjrzeć się przykładowym realizacjom i zapoznać się bliżej z nowoczesnymi technikami realizacji sufitów.