HURST - sufity napinane

Jaki sufit do pokoju młodzieżowego?

Gdy planujemy wykończenie i wystrój pokoju dla malutkiego dziecka, wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Możemy śmiało postawić na ulubione bajkowe motywy i wszelkiego rodzaju słodkie wzory, kojarzące nam się z dzieciństwem. Znacznie trudniej jest wybrać wykończenie, umeblowanie i dekoracje do pokoju młodzieżowego. W naszym wpisie przyjrzymy się temu tematowi nieco bliżej, opowiadając oczywiście o wyborze sufitów, ale nie tylko.

Charakterystyka wnętrza zgodna z preferencjami nastolatka

Dlaczego właściwie wspomnieliśmy we wstępie o tym, że trudniej jest wybrać design do pokoju nastolatka? Ponieważ tu już wkraczają zwykle indywidualne preferencje młodego człowieka, które często bywają zmienne. Niezależnie od tego, czy to dziecko wychodzi z inicjatywą zmiany pokoju na „bardziej dorosły”, czy rodzice proponują dokonania metamorfozy, czasem są pewne obawy. Młody człowiek może zażyczyć sobie wystroju w stylu związanym ze swoim najnowszym hobby, ulubioną w danym czasie muzyką itd. Tylko czy aby przypadkiem za dwa lata znowu nie trzeba będzie wszystkiego zmieniać? Bezpiecznie jest wybrać neutralną podstawę, którą można uzupełniać dekoracjami.

Sufit napinany z widokiem na gwieździste niebo

Przejdźmy od razu do rzeczy i konkretnego przykładu. Załóżmy, że młody człowiek jest w danej chwili wielkim zwolennikiem mrocznego rocka i metalu, uwielbia czerń, mroczne postacie i smętne klimaty. Sufit napinany z widokiem na gwieździste niebo będzie pasował do takiego stylu i do każdego innego, będzie ponadczasowy. To będzie bezpieczniejsza opcja niż np. sufit napinany z nadrukiem diabelskiego wizerunku. Bo ten drugi wariant już po krótkim czasie może stać się dla nastolatka nudny albo paradoksalnie infantylny. Młodzi ludzie szybciutko się przecież zmieniają i często sprawy, zainteresowania z wieku nieco powyżej 10 roku życia, już w czasie bliżej wymarzonej osiemnastki są zapamiętywane jako niedojrzałe. Naszym zdaniem jeśli chodzi o wnętrzarski design, w tym napinany sufit do pokoju młodzieżowego, najlepiej postawić na możliwie neutralne, ale oczywiście zgodne z preferencjami nastolatka podstawy.