HURST - sufity napinane

Do jakich wnętrz pasują sufity podświetlane?

Dzięki możliwości wykorzystania lekkich i łatwych w montażu materiałów wykończeniowych sufity stały się atrakcyjnym elementem aranżacji wnętrza, pozwalając na uzyskiwanie ciekawych efektów dekoracyjnych. Technologia LED sprawiła, że poza interesującymi kształtami można je również ozdabiać nawet najbardziej złożonymi aranżacjami świetlnymi. Opcje dostępne za sprawą podświetlanych sufitów są niemal nieograniczone. Przekonajmy się, w jaki sposób tworzy się tego rodzaju konstrukcje i sprawdźmy, gdzie można je stosować.

Jak podświetla się sufity?

W klasycznych sufitach podwieszanych wykonywanych za pomocą konstrukcji aluminiowych, do których mocuje się płyty kartonowo-gipsowe oświetlenie może być montowane na różne sposoby. Często wybiera się oprawy wpuszczane w całą konstrukcję, wykorzystuje specjalnie przygotowane szczeliny czy instaluje taśmy LED tak, by światło padało na powierzchnię sufitu. Daje to dobre efekty, zwłaszcza jeżeli zastosuje się LED-y kolorowe lub pozwalające na uzyskiwanie rozmaitych efektów – zmiany barwy, przejść kolorów czy sterownia barwą konkretnych punktów i tworzenia atrakcyjnych mozaik. Jeszcze większe możliwości można uzyskać za sprawą sufitów napinanych z cienkiej folii z tworzywa. Może ona być podświetlana z zewnątrz, jednak w przypadku zastosowania folii transparentnej lub półtransparentnej sufit można podświetlać od środka. Światło może przedostawać się na całej jego powierzchni lub jedynie wybranymi miejscami.

Gdzie sprawdzą się sufity podświetlane?

Sufit podświetlany można zamontować w każdym wnętrzu. Sprawdzi się on zarówno w dużym pokoju dziennym domu jednorodzinnego lub eleganckiego apartamentu, jak i w pomieszczeniach biurowych np. salach konferencyjnych. Sufity podświetlane szczególnie chętnie montuje się w budynkach komercyjnych m.in. obiektach handlowych – galeriach handlowych czy większych sklepach. Sprawdzają się także w budynkach usługowych – salach restauracji bądź barów. Będą się dobrze prezentowały również w bankach, placówkach kulturalnych, rozrywkowych i sportowo-rekreacyjnych.