HURST - sufity napinane

Jakie są zalety konstrukcji aluminiowych?

Konstrukcje aluminiowe znajdują zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, ale też transportowej i motoryzacyjnej. Bardzo często sięgają po nie projektanci wnętrz, tworząc za ich pomocą niebanalne aranżacje. W artykule wyjaśniamy, z czego wynika tak duża popularność konstrukcji z aluminium.

Czy konstrukcje aluminiowe są trwałe?

Jedną z zalet konstrukcji aluminiowych są doskonałe parametry wytrzymałościowe. Co warte podkreślenia, aluminium cechuje się wysoką odpornością na korozję, dlatego można tworzyć z niego elementy narażone na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Mimo kontaktu z wilgocią nie ulegną degradacji – charakteryzują się długą żywotnością.

Wymieniając właściwości aluminium, trzeba też wspomnieć o łatwości obróbki. Jako producent konstrukcji aluminiowych możemy potwierdzić, że materiał ten można z powodzeniem poddawać różnym procesom technologicznym bez obawy, że dojdzie do uszkodzenia jego struktury. Ze względu na swoją solidność konstrukcje z aluminium wykorzystuje się w stolarce drzwiowo-okiennej, jako rusztowania, do wykonywania ścian działowych, elewacji, ogrodzeń i zadaszeń.

Wysokie walory wizualne konstrukcji aluminiowych

Na uwagę zasługuje także estetyczny wygląd konstrukcji z aluminium. To jeden z powodów, dla których tak chętnie używa się ich przy przygotowywaniu rozmaitych aranżacji wnętrzarskich. Jesteśmy doświadczonym producentem konstrukcji aluminiowych stanowiących m.in. podstawę sufitów – można jednak użyć ich również do tworzenia najróżniejszych atrakcyjnych wizualnie, oryginalnych elementów wystroju.

W tym miejscu trzeba wymienić kolejną cechę wyróżniającą konstrukcje aluminiowe, a więc ich lekkość – niska masa przekłada się na łatwość montażu i transportu. Ponadto konstrukcje z aluminium są łatwe w pielęgnacji i konserwacji.