HURST - sufity napinane

Kiedy warto postawić na sufit napinany?

Sufity napinane stale zyskują na popularności i nie dzieje się tak bez przyczyny. Zachwycają walorami wizualnymi, a także trwałością i odpornością na uszkodzenia. Podpowiadamy, kiedy będą idealnym wyborem.

Korzyści z montażu sufitu napinanego

Na typowy sufit napinany składa się membrana (z folii PVC lub tkaniny poliestrowej), którą umieszcza się na obwodzie sufitu na specjalistycznych profilach. Taki sposób konstrukcji sprawia, że można z łatwością zamontować go zarówno w nowym, jak i starszym budownictwie. Jako specjaliści od sufitów napinanych w Poznaniu nasze konstrukcje instalujemy w najróżniejszych przestrzeniach – prywatnych mieszkaniach, centrach handlowych, lokalach usługowych czy biurowych.

Na sufit napinany warto się zdecydować w przypadku pęknięć i innych nieestetycznych defektów na suficie. Montaż sufitu napinanego to doskonały sposób na zamaskowanie tego rodzaju uszkodzeń. Co więcej, za pomocą tej konstrukcji można z powodzeniem ukryć elementy instalacji wodnej lub elektrycznej.

Czy sufit napinany pasuje do każdego wnętrza?

Jedną z największych zalet sufitów napinanych jest ich różnorodność. Mogą być wykonane w każdym stylu – dostępne są wersje podświetlane, lustrzane, z nadrukami, o gładkiej albo chropowatej powierzchni i wiele innych. Z tego też powodu sufity napinane doskonale sprawdzają się w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu aranżacyjnego. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na stworzeniu przestrzeni o niebanalnym designie, dostosowanej do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań estetycznych.

Warto też zwrócić uwagę na łatwość pielęgnacji sufitów napinanych. Cechują się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi, nie są podatne na rozwój grzybów czy pleśni. Dlatego też mogą być montowane w miejscach o podwyższonym poziomie wilgotności.