HURST - sufity napinane

Jak czyścić sufit napinany?

Sufit napinany to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie efektownego wyglądu pomieszczenia. Nie tylko wygląda świetnie, ale także jest łatwy w utrzymaniu i cechuje się trwałością. Jednak, jak każda powierzchnia w naszym domu czy mieszkaniu, sufit napinany również wymaga systematycznej pielęgnacji.

Na co dzień sufit napinany wystarczy przecierać miękką ściereczką lub z użyciem mopa z mikrofibry, która nie pozostawi rys ani innych uszkodzeń na powierzchni tkaniny. Pamiętajmy jednak, żeby unikać używania środków chemicznych oraz szorstkich materiałów takich jak gąbki do mycia naczyń czy druciane szczotki.

Jeśli mamy do czynienia z większymi zabrudzeniami, takimi jak plamy czy odciski dłoni, to śmiało można użyć łagodnych środków chemicznych, przeznaczonych do czyszczenia powierzchni PVC. W przypadku trudniejszych zabrudzeń warto zastosować roztwór wody z delikatnym płynem do mycia naczyń — na pewno nie uszkodzi on naszego sufitu.

Jak czyścić sufit napinany z oświetleniem lub z nadrukiem?

Jeśli nasz sufit napinany posiada wbudowane oświetlenie, warto pamiętać o właściwej pielęgnacji także tych elementów. Przed przystąpieniem do ich czyszczenia koniecznie wyłączmy zasilanie w celu uniknięcia porażenia prądem. Następnie możemy przystąpić do czyszczenia osłon oświetlenia — również w tym przypadku warto płynem do mycia naczyń oraz miękką ściereczką.

Jeśli nasz sufit posiada nadruki, szczególnie ostrożne powinniśmy być przy ich czyszczeniu. Warto wykorzystać specjalistyczne środki przeznaczone dla powierzchni z nadrukami, które nie tylko skutecznie usuną zabrudzenia, ale też nie uszkodzą wzoru. W przypadku braku dostępności takich środków można użyć wody z delikatnym płynem do mycia naczyń, ale trzeba być ostrożnym i unikać silnego pocierania nadruku.