HURST - sufity napinane

Jak wygląda montaż sufitu napinanego?

Sufit napinany lub naciągany to płaszczyzna powstała z elastycznego materiału, który rozpina się na przygotowanej wcześniej konstrukcji. Powierzchnia może być matowa, z połyskiem, w dowolnej kolorystyce lub z naniesioną grafiką. Jest to forma, która stwarza niezwykle efektowny wygląd wnętrza. Do tego ma wiele pobocznych zalet jak zapobieganie rozwojowi wilgoci i pleśni. Doskonale prezentuje się we wnętrzach mieszkalnych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Jak przebiega montaż takiego sufitu?

Możliwości, jakie stwarza sufit napinany 

Montaż sufitu napinanego jest o wiele krótszy niż klasyczne nakładanie płyt kartonowo-gipsowych. Trwa kilka godzin i nie wymaga nawet wynoszenia mebli. Za pomocą membrany doskonale przykryjesz wady stropu i do tego zupełnie zmienisz wnętrze. Folie dają bardzo szerokie możliwości aranżacji. Sufit można wykonać w wersji klasycznej lub w formie kasetonów. Dodatkowo na membranę nakłada się wzory lub podświetla się ledami. Użycie gładkiego materiału o lustrzanym charakterze sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się wyższe. Jest to więc przeciwieństwo sufitów podwieszanych, które  swoimi wypukłościami przytłaczają pokoje. Warto również wspomnieć, że sufity napinane są łatwe w utrzymaniu. Co pewien czas trzeba je odkurzać i przecierać na mokro. Nie wymagają innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Tworzenie sufitu napinanego krok po kroku 

Materiały używane do sufitów napinanych są pakowane w torby, które nie zajmują wiele miejsca. Nie sprawiają większych problemów w transporcie. Pierwszą pracą, jaką się wykonuje, jest montaż na ścianach specjalnych listew aluminiowych, które układają się w stelaż. Przed napinaniem materiału trzeba go podwiesić na klamrach mocowanych do narożników wnętrza. Klamry zaczepia się w narożniku i po przekątnej. Po podpięciu całego sufitu trzeba użyć nagrzewnicy, dzięki czemu materiał zwiększy swoją objętość. Wtedy łatwiej jest wpiąć membranę w aluminiowe listwy ścienne. Szczeliny między ścianą a folią wypełnia się plastikowymi listwami, które zapobiegają dostawaniu się insektów i zanieczyszczeń. Powstałego sufitu napinanego nie trzeba malować.