HURST - sufity napinane

Ile kosztuje sufit napinany?

Sufity napinane to jeden z naprawdę ciekawych trendów w nowoczesnych wnętrzach. Domyślamy się, że czytelnikami naszego artykułu będą osoby, które już w pewien sposób zainteresowały się tym, z czego tworzy się sufity napinane i chciałyby poznać ceny tego typu rozwiązań, do których trudno jest jednak dotrzeć. Opowiemy nieco więcej o tym, jak powstają sufity napinane i dlaczego kosztów realizacji takich inwestycji nie prezentuje się raczej w orientacyjnych wartościach.

Jak montuje się sufity napinane?

Sufity napinane znajdują zastosowanie niemal w każdych wnętrzach. Jak są montowane, można w dużym uproszczeniu opisać w kilku krokach. Na dolnej części stropu (może to być sufit pokryty już tynkiem, przed remontem, niekoniecznie konstrukcja przed pierwotnym wykończeniem) montowany jest specjalny stelaż, do którego następnie mocujemy folię w kilku punktach. W kolejnych krokach napinamy folię za pomocą fachowego sprzętu – stąd nazwa sufit napinany. Folię napinamy dosłownie: do tego wykorzystujemy nagrzewnice o odpowiedniej mocy i ręczne narzędzia, którymi brzegi folii są mocowane w listwach na suficie.

Sufity napinane – od prostych wykończeń w domach, po rozbudowane konstrukcje w dużych obiektach

Swoim klientom proponujemy sufity napinane DPS polskiego producenta. To całe zestawy z wszelkimi potrzebnymi elementami i akcesoriami. Maksymalna wielkość płaszczyzny, jaką możemy zamontować z gwarancją producenta jest 50 m2. Montaż sufitu napinanego w domowym pokoju, firmowym biurze, czy wnętrzu o podobnej przestrzeni będzie jednym przedsięwzięciem. Natomiast realizacja rozbudowanych konstrukcji w dużych obiektach będzie mocno wieloetapowa. Powstanie wiele płaszczyzn, które będą tworzyć spójną całość. Ile będzie kosztował sufit napinany w każdym przypadku, zależy zatem nie tylko od kosztu samych materiałów, a realizacji nie przeliczamy w stawce robocizny za metr lub godzinę.

Cena realizacji jest więc ustalana indywidualnie, bo o ile w przypadku sufitów podwieszanych w domach, czy mieszkaniach, ustalenie orientacyjnych kosztów jest możliwe bez dokładniejszych ustaleń poza metrażem, przy sufitach napinanych możemy potrzebować znacznie szerszych konsultacji z klientem.