HURST - sufity napinane

Rodzaje sufitów napinanych

Wysokie walory wizualne, trwałość, odporność na wilgoć – to tylko niektóre z wielu zalet sufitów napinanych. Tym, co jeszcze odpowiada za ich popularność, są szerokie możliwości w zakresie designu. Obecnie tworzy się sufity napinane wpisujące się w najróżniejsze potrzeby i upodobania estetyczne. We wpisie przedstawiamy kilka z możliwości.

Jaką fakturę i kolor może mieć sufit napinany?

Nie bez przyczyny sufity napinane można spotkać zarówno w nowym, jak i starszym budownictwie. Wnętrza minimalistyczne, glamour czy boho – niezależnie od stylu, w jakim urządzona jest dana przestrzeń, można dopełnić aranżacji właściwie dobranym sufitem napinanym. Nie ma bowiem żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wybór kolorystyki czy faktury.

Sufity napinane mogą być gładkie na całej powierzchni – wiele osób decyduje się jednak na niebanalne wizualnie wersje chropowate. Oprócz tego możliwy jest także wybór sufitu napinanego wklęsłego, wypukłego czy też falowanego. Skomplikowane figury geometryczne? To również żaden problem. Dzięki tak ogromnej różnorodności sufity napinane pozwalają stworzyć wyjątkową przestrzeń o niepowtarzalnym klimacie. Warto dodać, że istnieje możliwość wykonania sufitu z dowolnym nadrukiem.

Sufity napinane z podświetleniem

Ciekawym wyborem, zamiast matowego sufitu, jest ten w wersji błyszczącej. Sufity lustrzane sprawdzają się za to zwłaszcza w eleganckich przestrzeniach – ich zaletą jest to, że optycznie powiększają przestrzeń. Jednymi z popularniejszych są również sufity napinane z podświetleniem.

Dostępne są sufity napinane z oświetleniem punktowym albo światłem równomiernie rozmieszczonym na całej powierzchni. Kolor i moc światła dobiera się indywidualnie. Możliwe jest prócz tego stworzenie sufitu z iluzją wizualną – w tym np. na wzór rozgwieżdżonego nieba.