HURST - sufity napinane

Na jaki kolor podświetlić sufit?

Podświetlenie sufitów napinanych pełni przede wszystkim rolę dekoracyjną i estetyczną. Jednak nie można zapominać także o jego funkcji praktycznej – dzięki odpowiedniemu oświetleniu można uzyskać efekt większej przestrzeni nawet w niewielkich, niskich pomieszczeniach. Dodatkowo światło wpływa na nasz nastrój i samopoczucie – różne kolory mogą wpłynąć na relaksację, pobudzenie czy skupienie.

Białe światło

Chociaż białe światło jest klasycznym wyborem, warto zwrócić uwagę na jego wielofunkcyjność. Naturalne, białe światło doskonale sprawdzi się w przypadku sufitów podświetlanych w kuchniach, łazienkach czy biurach. Daje ono efekt czystości i świeżości, a także sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Nie bez znaczenia jest fakt, że białe światło jest uniwersalne i pasuje praktycznie do każdego rodzaju wystroju.

Ciepłe barwy

Ciepłe barwy to idealny sposób na podkreślenie przytulności i ciepła pomieszczeń, takich jak salon czy sypialnia. Żółte czy pomarańczowe odcienie światła wprowadzają atmosferę relaksu i wyciszenia, umożliwiając odpoczynek po ciężkim dniu. Ciepłe barwy światła mogą również wpłynąć na pobudzenie apetytu, dlatego warto rozważyć ich zastosowanie w jadalni.

Zimne barwy

Niebieskie czy fioletowe odcienie światła to kolory kojarzone z nowoczesnością, innowacyjnością i elegancją – idealnie wpasowują się więc w estetykę minimalistycznych, awangardowych wnętrz. Zimne barwy mogą wpłynąć na pobudzenie kreatywności oraz skupienia, dlatego warto zastosować je w miejscach pracy, czy pokojach nastolatków.

RGB – kolorowe podświetlenie

Dla osób lubiących eksperymentować z kolorem i chcących uzyskać niestandardowe efekty doskonałym rozwiązaniem może być zastosowanie technologii RGB. Pozwala ona na dowolne zmienianie barwy światła, dzięki czemu można dostosować kolor do nastroju, pory dnia czy okazji. Tego rodzaju oświetlenie sprawdzi się szczególnie w pokojach dziecięcych, salach zabaw czy miejscach przeznaczonych do relaksu.