HURST - sufity napinane

Co warto wybrać zamiast sufitu podwieszanego?

Sufity podwieszane to jedno z popularniejszych rozwiązań sufitowych, stosowanych w budownictwie i aranżacji. Czy podobnie efektowny rezultat można uzyskać w inny sposób? Sprawdźmy, jakie są inne rodzaje sufitów, które możecie zastosować również w swoim wnętrzu.

Jakie zalety mają sufity podwieszane?

Popularność sufitów podwieszanych nie bierze się znikąd. Wybór takiego rozwiązania daje mnóstwo korzyści, zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. W tej pierwszej kwestii sufity podwieszane cechują się łatwym montażem i dużą wytrzymałością. Strop zostanie w ten sposób wyrównany nie tylko niedużym nakładem pracy, ale też niedużym nakładem pieniężnym. Czy istnieje zatem jakieś inne rozwiązanie, które jest w stanie zwyciężyć z sufitami podwieszanymi?

Alternatywy dla sufitu podwieszanego

Pierwszym produktem, który warto wziąć pod uwagę, są kasetony sufitowe. Mają one wiele zalet, którymi mogą przekonać do siebie osoby, planujące zmienić aranżację sufitu. Przede wszystkim kasetony styropianowe są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu nie obciążą w znaczący sposób samego sufitu. Z pozoru nie wydaje się to istotną kwestią, jednak w przypadku, gdy prace nad sufitem odbywają się w obiektach starego budownictwa, każdy taki szczegół może okazać się bardzo ważny dla integralności całej konstrukcji. Kasetony sufitowe są też stosunkowo tanie. Minusem przy montażu może być jednak uzyskanie gładkiego, równego podłoża.

Jeśli nie sufit podwieszany, to jaki?

Najnowszym i zyskującym coraz większą popularność trendem w aranżacji sufitów, są sufity napinane. Produkuje się je z powłok PVC. Ich cechy wykraczają poza zwykłą wytrzymałość, jak w przypadku standardowych sufitów podwieszanych. Sufity napinane są bowiem rozciągliwe, a także można w nich zastosować rozwiązania gwarantujące wodoodporność. Membrana sufitu napinanego zapamiętuje kształt, dzięki czemu wróci do pierwotnej formy nawet po przyjęciu dużej ilości wody. Sufity napinane otwierają też przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Można stosować na nich wiele wzorów i w niemal dowolny sposób je personalizować. To właśnie tu sufity napinane wydają się mieć największą przewagę nad wszelkimi innymi sposobami na konstrukcję sufitu. W przypadku montażu sufitu napinanego stosuje się metodę montażu Wall 2 Wall, która gwarantuje dokładne dopasowanie sufitu do ściany, nie pozostawiając mało estetycznych szczelin.

Co zamiast sufitu podwieszanego? Mamy nadzieję, że nasz opis pomoże Wam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Najbardziej atrakcyjnym i trwałym wyborem będzie sufit napinany. Dzięki niemu uzyskasz nie tylko estetyczny, wykonany z niebywałą precyzją sufit, ale też zyskasz dodatkowy element aranżacyjny i dekoracyjny wnętrza.